Zamówienia telefoniczne (+48) 692 608 444

Blog

Spadają ceny jabłek – obniżamy cenę soku

Problemy ze zbytem jabłek spowodowane bezpośrednio rosyjskim embargiem zmuszają bezradnych producentów owoców do sprzedaży owoców po najniższych od lat cenach, często poniżej kosztów produkcji.
W związku z zaistniałą sytuacją tymczasowo obniżamy ceny soku jabłkowego Gabler jednocześnie wspierając sadowników w ich dążeniach do regulacji rynku i uzyskania właściwych rekompensat.

Sok jabłkowy w diecie odchudzającej

Sok jabłkowy oprócz walorów smakowych przede wszystkim dostarcza do naszego organizmu wiele ważnych i cennych witamin takich jak A, C, PP, B1, B2, B3, a także wiele istotnych dla naszego zdrowia pierwiastków jak żelazo, krzem, wapń.  Jabłka, z których tłoczymy sok są jednym z najbogatszych źródeł błonnika pokarmowego oraz zawierają także spore ilości kwasów organicznych.
Dziś dowiesz się jak ważne znaczenie dla naszego organizmu mają poszczególne składniki, witaminy oraz pierwiastki zawarte w jabłku i dlaczego ten owoc i produkowany z niego naturalnie mętny sok, tak bardzo ceniony jest przez dietetyków. 

Antynowotworowe właściwości soku jabłkowego

Jabłka są znakomitym środkiem antyrakowym. Ich właściwości odkryli naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie trzech latach wnikliwych eksperymentów okazało się, że w surowych jabłkach i mętnych sokach jabłowych znajdują się związki organiczne niezwykle korzystne dla zdrowia.

Przeciwutleniacze w tłoczonym soku jabłkowym

W dzisiejszym świecie spożywamy coraz więcej żywności wysoko przetworzonej na niekorzyść pokarmów jakie daje nam sama matka natura czyli warzyw i owoców. Dieta współczesnego człowieka często prowadzi do znaczących niedoborów składników odżywczych, takich jak witaminy, błonnik czy składniki mineralne. Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała, że niewystarczające spożycie warzyw i owoców powoduje w skali ogólnoświatowej około  14% przypadków śmierci na raka żołądka lub jelit,  11% przypadków śmierci z powodu choroby niedokrwiennej serca oraz 9% przypadków śmierci w wyniku udaru!
Więc jak się odżywiać aby uchronić siebie i swoją rodzinę przed tymi i innymi chorobami?